GİZEM GÖKKAYA

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümüne başlamıştır. Bitirme projesi olan “Çocuk Psikodraması” ile onur öğrencisi derecesiyle mezun olmuştur. Lisans Eğitimi süresince birçok ulusal kongre ve üniversite seminerlerine katılmıştır. Beykent Üniversitesi Psikoloji Kulübünde asil üye olarak görev yapmış ve gönüllü projelerde yer almıştır. Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünde 150 kişilik katılımcı ile; bireylerin empatik eğilim ve yaşam doyumları arasındaki ilişkiyi incelediği bitirme tezini tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır.

İŞ DENEYİMLERİ

İstanbul Anka Çocuk Gelişim Merkezi (Uzman Klinik Psikolog) NP İstanbul Beyin Hastanesi (Klinik Psikoloji Stajı) Kız Kulesi Özel Eğitim Merkezi (Psikolog) Çocuk Filozoflar Akademisi (Psikolog) Disleksi Merkezi (Psikolog) Özne Psikoterapi Merkezi (Psikolog) Tin Psikolojik Danışmanlık Merkezi (Stajyer Psikolog) Çağlayan Adliyesi 1. Çocuk Mahkemesi (Stajyer Psikolog)

ALINAN EĞİTİMLER

Resilience in Children Exposed to Trauma, Disaster and War : Global Perspectives ( Travma, Afet ve Savaşa Maruz Kalan Çocuklarda Dayanıklılık: Küresel Perspektifler) ( University of Minnesota, ABD) Psikodrama 1. Seviye Eğitimi (İstanbul Psikodrama Enstitüsü) Serbest Çağrışımlı Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi (Tin Psikoloji) Temel Çocuk Testleri Eğitimi; Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Kelime Söyleyiş Testi, Frankfurter, Burdon Dikkat Testi, Frostig Görsel Algı Testi, C.A.T , AGTE, Peabody Resim-Kelime Eşleştirme Testi, Porteus Labirentleri Testi, Kent E.G.Y. Zeka Testi, YALE Brown OKB Ölçeği, Bender-Gestalt Görsel Algı Testi, Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Okula Hazır oluşluk Testi, Bir İnsan Çiz,Bir Aile Çiz, Bir Ağaç Çiz Testleri Eğitimi (Tin Psikoloji) Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği (WISC-R) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi (Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek) Kognitif /Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ( Mehmet Z. Sungur, European Association for Behaviour and Cognitive Therapies – EABCT) Oyun Terapisi Eğitimi (Tin Psikoloji) Özel Gereksinimli Bireylerde ve Çocuklarda Mahremiyet ve Tuvalet Eğitimi (Yrd. Doç Dr. Ayten Düzkantar) Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) (Üsküdar Üniversitesi) Yale Brown Obsesyon Kompülsiyon Ölçeği ve Semptom Kontrol Listesi (YBOCS) (Üsküdar Üniversitesi) Mindfulness (Koç Üniversitesi)

KATILDIĞI SEMİNERLER

Travma Sonrası Büyüme (Prof. Dr. Ufuk Işık) Hipnoz ve Hipnoterapi (Ender Vardar) Zor Kişiklerle Baş Etme Cinsel Terapi Nedir?(Kenan Eren) Obsesif Kompulsif Bozukluk Kognitif Davranışçı Terapiler (Mehmet Z.Sungur) Bağımlılık(Kültegin Ögel) EMDR Terapi (Emre Konuk) Kognitif Terapiye Genel Bakış(Emel Stroup) Bebeklikten Yetişlinliğe Bağlanma Psikolojide Psikanalizin Yeri(Şükrü Alkan) Aşkın Nörobiyolojisi (Öget Öktem Tanör) • KONUK OLDUĞU TV PROGRAMLARI 16.04.2018 Işılay GEDİK ile Biz Bize – Beykent TV / “Özgüvenli ve Sorumluluk Sahibi Çocuklar Yetiştirmek, Ebeveynlere Tavsiyeler” 28.05.2018 Işılay GEDİK ile Biz Bize – Beykent TV / “Obsesif-Kompülsif Bozukluk- Takıntılarımız ve Tedavileri” 20.07.2018 Işılay GEDİK ile Biz Bize – Beykent TV / “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu” 06.08.2018 Meltem’le Yaşama Dair – Ege Türk TV / “Davranış Bozuklukları” 27.04.2019 Haber Akademisi – Beykent TV / “Şizofreni” 13.02.2020 Dosya – Beykent TV / “Bipolar Bozukluk” 19.02.2020 Ezgi Necla ÇAĞLAR ile Biz Bize – Beykent TV/ “Kişilik Bozuklukları” 22.05.2020 Dosya – Beykent TV / “Pandemi Döneminde Ruh Sağlığımızı Nasıl Koruruz? Ebeveynlere Tavsiyeler ve Yapılması Gerekenler”

KONUK OLDUĞU TV PROGRAMLARI

16.04.2018 Işılay GEDİK ile Biz Bize – Beykent TV / “Özgüvenli ve Sorumluluk Sahibi Çocuklar Yetiştirmek, Ebeveynlere Tavsiyeler” 28.05.2018 Işılay GEDİK ile Biz Bize – Beykent TV / “Obsesif-Kompülsif Bozukluk- Takıntılarımız ve Tedavileri” 20.07.2018 Işılay GEDİK ile Biz Bize – Beykent TV / “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu” 06.08.2018 Meltem’le Yaşama Dair – Ege Türk TV / “Davranış Bozuklukları” 27.04.2019 Haber Akademisi – Beykent TV / “Şizofreni” 13.02.2020 Dosya – Beykent TV / “Bipolar Bozukluk” 19.02.2020 Ezgi Necla ÇAĞLAR ile Biz Bize – Beykent TV/ “Kişilik Bozuklukları” 22.05.2020 Dosya – Beykent TV / “Pandemi Döneminde Ruh Sağlığımızı Nasıl Koruruz? Ebeveynlere Tavsiyeler ve Yapılması Gerekenler”

ÜYE OLDUĞU DERNEK&VAKIFLAR

TEGV – Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı KAÇUV – Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Türkiye Down Sendromu Derneği Türk Psikologlar Derneği