Mindfulness Nedir?

Mindfulness Nedir?

    Son yıllarda strese ve duygusal güçlüklere karşı bilişsel kırılganlığı azaltmaya yönelik bir yaklaşım olarak farkındalığa büyük ilgi gösterildi. “Bilinçli farkındalık”, özünde yargısızlığı barındırdığı gibi aynı oranda yargısızlığın getirdiği kabulü de barındırır. “Kabul” ise “iyi karşılanma, misafir etme, benimseme, yüzleşme, direnmeme,” anlamlarına da gelen fiili karşılar. Mindfulness bütün olarak kişinin hata yaptığı durumlarda, güçlük yaşadığında ya da zor durumlar karşısında kendisine karşı şefkat ve nezaket dolu olmasını temel alır.

   İşin özünde olanı yargı barındırmadan gözlemleme ve an’ın içinde her ne oluyorsa olduğu haliyle deneyimleyebilme yetisiyle ilişkili olan mindfulness, kendinizi eksiksiz bir bütün olarak anlamayı ve kabul etmeyi öğreten en yeni farkındalık ve şefkat temelli 3. Kuşak psikoterapi ekolüdür. 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.gizemgokkaya.com/wp-content/uploads/2020/08/areas-of-psychology.jpg);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: scroll;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 250px;}